Hyacint


Hyacint pochází z řeckého "hyacinthus". Předkem této dnes oblíbené cibuloviny pocházející ze Středozemí je Hyacinthus orientalis. Hyacint patří do skupiny liliovitých, do které se řadí například i Scilla (ladoňka) nebo zvláštní Eichhornia crassipes (vodní hyacint). Vodní hyacint čistí znečistěnou vodu a navíc mimořádně výrazně voní.

Hyacint nese na každém stonku stovky malých kvítků ve tvaru zvonku, které květině dodávají poněkud robustnější vzezření. Některé druhy mají tolik květů, že je třeba dopřát jim oporu. Hyacinty se pěstují většinou pro jejich intenzívní vůni. Ta je více než úchvatná. Vysaďte si ve své zahradě alespoň pár hyacintů, vzdáte tak hold jaru.
Ale je tu ještě jeden důvod, proč vysazovat hyacinty. Jsou to totiž jarní cibuloviny, které kvetou modře, což je barva pro jarní cibuloviny poněkud neobvyklá. Modrá barva hyacintu je podobná odstínu tařičky (Aubrieta), popínavé plamenky a šedolistého rožce (Cerastium). Jistě nepohrdnete ani ostatními odstíny od světle žluté až po třešňově červenou. Kdo má rád méně aristokratické květy, může si zvolit hyacinty multiflora. Květy této odrůdy se podobají svému prapředkovi, Hyacinthus orientalis. Jsou menší, mají méně pevnou strukturu, a proto jsou méně dominantní.

Hyacint dává přednost humózní, trochu hrubší půdě bohaté na vápník. Jenom za takovýchto podmínek rostlina optimálně poroste a vykvete!


Doporučované produkty

DOPORUČENÉ
Hyacinty 'Dutch Spring', směs

od 119,00 Kč

DOPORUČENÉ
Hyacinty, směs

od 119,00 Kč

DOPORUČENÉ
Hyacint 'Pink Pearl'

179,00 Kč

Společnost Bakker používá cookies, které Vám usnadní prohlížení  našich internetových stránek a poskytnou ty nejlepší služby. Setrváním na našich stránkách souhlasíte s jejich používáním. Pro více informací klikněte zde.